• Maripark Ofis Kâğıthane/İstanbul

Ceza Hukuku

Ağır Ceza

Ceza Hukuku

ceza hukuku
  • AĞIR CEZA / HUKUK BÜROSU / AVUKAT İSTANBUL

Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar için özelleştirilmiş bir hukuk alt dalı olan ağır ceza hukuku, hukuk büromuzda verilen danışmanlık hizmetleri arasında öne çıkmaktadır. Bu kategorideki davaların adalete uygun bir şekilde çözüme kavuşmasını amaçlamaktadır.

Ceza hukuku kapsamındaki hizmetlerimizi danışanlarımızın çıkarlarını ve haklarını gözetecek şekilde düzenlemekteyiz. Böylece sizler için en efektif hukuk hizmetlerini sunmaktayız. Çelik Hukuk Bürosu olarak uzmanlaştığımız pek çok hukuk dalının yanı sıra ağır ceza hukuku bakımından oldukça iddialı ve farkındalığı yüksek avukat ve hukukçuları bünyemizde barındırıyoruz.

ağır ceza
ağır ceza

Ağır Ceza Mahkemesi Nedir?

Tanım olarak ağır ceza mahkemeleri, adli yargı ilk derece mahkemeleridir. Ayrıca bu mahkemelerin sayıları ve lokasyonları Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafınca belirlidir. Bu mahkemelerde bir başkan ve en az iki üye mevcudiyeti şartı vardır. Ayrıca bu mahkemelerde tutuklu ve tutuksuz davalar görülmektedir.

Müzakere yöntemi ile karara ulaşan davalarda avukatların yeterlikleri yüksek öneme sahiptir. Bununla birlikte mahkeme süresince mahkeme görevlileri iletişim kanallarını dinler ve kaydeder. Sonrasında ise bu bilgilerin değerlendirme süreci başlar.

Soruşturma aşamasında gizli bir soruşturmacı söz konusudur. Ayrıca sanıklar teknik araçlar yardımıyla gözetim altındadır. Bu mahkemeler kapsamında haklar, alacaklar ve taşınmazlara el koyulabilir. Buna ek olarak, tüm bu aksiyonlarda kurul tarafından oy birliği aranır.

Bizimle Hemen İletişime Geçin

Ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar arasında kasten adam öldürme ve taksirle ölüme neden olma suçları ön plana çıkmaktadır. Yağma ve gasp suçu, rüşvet suçu, hileli iflas suçu ve resmi belgede sahtecilik suçu da bu mahkemelerin devreye girdiği suçlar arasındadır. Ağır ceza hukuku alanında problemler yaşıyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Sizler için kişiselleştirdiğimiz hukuksal plan ve stratejileri geliştiriyor olacağız. Bizimle çalışmaya başladığınız andan itibaren sizi etkin bir şekilde dinliyoruz.

Böylece avukat olarak problemlerinizi çözüm odaklı bir yaklaşım ile gideriyoruz. Alanında akademik kariyer yapmış avukat topluluğumuz ile aktif bir çalışma süreci gerçekleştiriyoruz. Çelik Hukuk Bürosu ile çalıştığınızda, uzman avukatlarımız sizler için ciddi bir çalışma gösterir ve size en uygun hukuksal çözümleri sunarlar. Böylece sizler için haklarınızı etkili bir şekilde koruma altına alarak bireysel çıkarlarınızı gözetmenizi sağlayabilmekteyiz.

CRIMINAL COURT / LAW FIRM / LAWYER ISTANBUL

Criminal Court law is a specialized branch of law for cases heard in high criminal courts. It stands out among the consultancy services provided by our law firm. It aims to resolve cases in this category in accordance with justice. We organize our services within the scope of criminal law in a way that protects the interests and rights of our clients. Thus, we offer the most effective legal services for you.

As Celik Law Firm, we have many lawyer who are very assertive and highly aware in terms of heavy criminal law, as well as many branches of law that we specialize in.

What is the High Criminal Court?

By definition, criminal courts are courts of the first instance of civil jurisdiction. In addition, the number and locations of these courts are determined by the High Council of Judges and Prosecutors. These courts require the presence of a president and at least two members. In addition, these courts hold pending and pending cases. The competencies of lawyers are of high importance in cases that reach a decision through negotiation.

However, throughout the court, court officials listen and record communication channels. Afterward, the evaluation process of this information begins. There is an undercover investigator during the investigation phase. In addition, the defendants are under surveillance with the help of technical means. Rights, claims and immovables can be confiscated under these courts. In addition, unanimity is sought by the board in all these actions.

Contact Us Now

Among the cases heard in courts, crimes of willful killing and causing death by negligence come to the fore. If you have problems in the field of criminal court law, you can contact us immediately. We will be developing legal plans and strategies that we have personalized for you. We listen to you actively from the moment you start working with us. Thus, as a lawyer, we solve your problems with a solution-oriented approach.

We are carrying out an active working process with our lawyer community who have made an academic career in their field. When you work with Çelik Law Firm, our expert lawyers work hard for you and offer you the most appropriate legal solutions. Thus, we can ensure that you protect your interests by effectively protecting your rights.

uluslararası

hukuk Av. Mehmet Şah ÇELİK

Çelik Hukuk Bürosu olarak Ceza Hukuku konusunda tüm davalarda sizleri savunabilmekteyiz. Alanında uzman ceza avukatlarımız sizleri kurtarabilmek için sürekli çalışmaktadır.