• Maripark Ofis Kâğıthane/İstanbul

Sigorta Hukuku

Sigorta Hukuku

Sigorta Hukuku

Sigorta Hukuku, kapsamı sigorta şirketleri ile müvekkillerin arasında yaşamış uyuşmazlıklara ve danışmanlık hizmeti verilmesidir. Bu kapsamda birleşme ve devralma gibi müvekkilin işlem ve yatırımları sonucunda kredilerin risk sigortası ile teminat alınmasın için sigorta şirketleri aradaki uyuşmazlıkları çözmektedir. Sigorta hukuku risk tespiti ve poliçe oluşturulması gibi bir takım adımları kapsayacak şekilde danışmanlık ve temsil hizmeti vermektedir.

Sigorta Hukuku Bürosu

Çelik Hukuk Bürosu olarak temsil ettiğimiz sigorta şirketi veya acentenin sigortacılık hizmeti süresince mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesi, bu alanda hukuksal tüm nedenlerin çözümlenmesini sağlamaktayız. Sigorta hukukunda ayrıca kara, hava ve deniz taşımacılığında oluşabilecek tazminat davaları gibi uyuşmazlıkları ekibimiz takip etmektedir.

Sigorta Hukuku Faaliyetlerimiz

  • Rücu ilişkilerden doğan dava türlerinde müvekkilimizi temsil etmek,
  • Müvekkil ile sigorta şirketi veya acente arasındaki ilişkilerde danışmanlık hizmeti,
  • Müvekkilin yapmış olduğu işlem, yatırım ve kredinin risk sigortası sayesinde teminat altına alınabilmesi için sigorta şirketleri ile risk tespiti ve poliçe gibi adımlarda danışmanlık ve temsil etme,
  • Temsil edilecek sigorta şirketi ve acentelerin trafik sigortacılık faaliyetlerinin en doğru şekilde mevzuata uygun yürütülmesini sağlamak,
  • Lojistik sektöründe oluşabilecek kazalardan doğan tazminat davaları, 

Hukuk büromuz, hem Türkiye’de, hem de yurtdışında faaliyet gösteren birden fazla sigorta ve ekspertiz şirketleri için hem danışmanlık, hem de dava konusunda destek ve çözümler sunmaktadır. Sigortacılık rizikonunun kontrolü, bu durumun sigorta kapsamında mı yer aldığı, kusur durumunu, bunun sigorta sözleşmesine etkisi ve tazminat ödemelerinin kusurlu tarafa rucu etmesi, şirketin aleyhine açılan davaların takibi ve uyuşmazlıklar gibi sigorta hukuku bölümü çok geniş bir hizmet ağı bulunmaktadır.