• Maripark Ofis Kâğıthane/İstanbul

Avukat Mehmet Şah Çelik

Çelik Hukuk Bürosu

Uluslararası Yatırım

Uluslararası Yatırım

  • Uluslararası Yatırım / Hukuk Bürosu / AVUKAT İSTANBUL

Ticaret hukukunun bir alt dalı olarak değerlendirebileceğimiz uluslararası yatırım hukuku, gün geçtikçe daha çok önem kazanan hukuki hizmetlerdendir. Dünya ticaretinin git gide global bir hal alması da bu konunun önemini arttıran unsurlardandır. Evrensel düzeyde belirli hukuk kurallarını aktif bir şekilde uygulamak, yatırım açısından da son derece önemlidir. Ne kadar yatırım yapıldığının yanı sıra bu yatırımın miktarından önemli olan bazı noktalar vardır. Bu noktalardan biri ise yatırımların hukuki açıdan uygun olup olmadığıdır. Uluslararası yatırımlar, herhangi bir hukuki açığı bulunmaması gereken yatırımlardır. Ayrıca bu noktaya dikkat edilerek, büyük kayıpların önüne geçilmesi amaçlanır.

uluslararası yatırım

Uluslararası yatırım nedir?

Yatırımlarınızın bağlı olduğu ülkenin hukuk kurallarına aşina olmayabilirsiniz. Bu noktada acele ile karar vermekten ziyade bu konuda bilgi sahibi profesyoneller ile birlikte sistematik bir çalışma göstermek oldukça önemli bir iştir. Bu, hukuka uygunluk şartına sahip bir durumdur, Bu nedenle uluslararası yatırım, hukuksal olarak kurallara uygun olmadığı zaman sizi hüsrana uğratabilir. Bu nedenle yatırımlarınızı hukuksal açıdan korumanız ve haklarınızı garanti altına almanız gerekir. Ayrıca hukuk büromuz, ekonomik düzenin kurumsal yapısı ve uluslararası yatırım hukukunun gelişimi konularında uzman avukat topluluğunu bünyesinde bulundurmaktadır. Bununla birlikte yatırım alanında önemli rol oynayan aktörlere bağlı olarak doğru stratejileri sizlere sunmaktadır.

Siz de yatırım hukuku ve yatırımı koruma ilkeleri bakımından firmanız için atacağınız en doğru adımları birlikte kararlaştırabiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçin. Buna ek olarak, uluslararası hukuk kapsamında değerlendirdiğimiz devletlerin sorumlulukları ve politik risk sigortaları konusunda problem yaşıyorsanız da sizlere yardımcı olabileceğimizden eminiz.

Bizimle Hemen İletişime Geçin

Uluslararası yatırım üzerine taraflarla aranızdaki uyuşmazlık çözümleri için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Sizler için yatırımlarınızı hukuksal açıdan koruma altına alalım. Sizi etkin bir şekilde dinleyelim, firmanızın problemlerini çözüm odaklı bir yaklaşım ile giderelim. Alanında akademik kariyer yapmış avukat topluluğumuz ile aktif bir çalışma süreci gerçekleştirelim. Bizimle iletişime geçtiğiniz andan itibaren alanında uzman avukatlarımız sizler için ciddi bir çalışma gösterir. Böylece size en uygun hukuksal çözümleri sunarlar. Böylece firmanızı bir adım daha ileriye taşımanızı mümkün kılıyor olmaktan mutluluk duyarız.International Investment / Law Firm / LAWYER ISTANBUL

International investment law is an area that we can consider as a sub-branch of commercial law. It is one of the legal services that is gaining more and more importance day by day. The fact that world trade is becoming more global is one of the factors that increase the importance of this issue. Actively applying certain legal rules at the universal level is also extremely important in terms of investment. In addition to how much is invested, there are some points that are more important than the amount of this investment. One of these points is whether the investments are legally appropriate. International investments are investments that should not have any legal gaps. In addition, paying attention to this point, it is aimed to prevent great losses.

What is an international investment?

You may not be familiar with the legal rules of the country where your investments are based. At this point, it is very important to show a systematic study with professionals who have knowledge on this subject, rather than making hasty decisions. This is a situation that has the condition of compliance with the law. Therefore, international investment can frustrate you when it is not legally in compliance with the rules. For this reason, you need to legally protect your investments and guarantee your rights. In addition, our law firm has a team of lawyers who are experts in the institutional structure of the economic order and the development of international investment law. In addition, it offers you the right strategies depending on the actors playing an important role in the field of investment.

Together we can decide on the right steps for your company in terms of investment law and investment protection principles. In addition, we are sure that we can help you if you have problems with the responsibilities of the states and political risk insurances that we evaluate within the scope of international law.

Contact Us Now

You can contact us immediately for dispute resolution between you and the parties on international investment. Let us legally protect your investments for you. Let’s listen to you effectively and solve your company’s problems with a solution-oriented approach. Let’s carry out an active working process with our lawyer community who have made an academic career in their field. From the moment you contact us, our lawyers, who are experts in their fields, show serious work for you. Thus, they offer you the most appropriate legal solutions.

uluslararası

uluslararası hukuk Av. Mehmet Şah ÇELİK